W poniedziałek około godziny 14:43 w miejscowości Nawodna (powiat gryfiński) doszło do pożaru nieużytków. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano łącznie 9 zastępów straży pożarnej, które podjęły działania gaśnicze.
Jak wynika z wstępnych informacji, ogień objął teren porośnięty suchą roślinnością, co mogło przyczynić się do dynamicznego rozprzestrzeniania płomieni. Strażacy przez kilkadziesiąt minut walczyli z żywiołem, wykorzystując m.in. specjalistyczny sprzęt do gaszenia obszarów trawiastych.
Strażacy przypominają, że mimo zimowej pory suche trawy i nieużytki stanowią duże ryzyko zaprószenia ognia, zwłaszcza przy braku opadów i niskiej wilgotności. Władze apelują o ostrożność i zgłaszanie wszelkich podejrzanych zdarzeń.