Freak fighty to patologia. Jasne stanowisko minister z naszego regionu.

Rząd Donalda Tuska wypowiedział wojnę "freak fightom". Katarzyna Kotula, ministra do spraw równości, zapowiedziała, że całej branży należy zakazać.

Co to jest freak fight? Okazuje się, że w przestrzeni publicznej i świecie mediów coraz częściej pojawia się to określenie. W prostych słowach chodzi tu przede wszystkim o popularnych influencerów, którzy zgodzili się walczyć ze sobą na ringu.  Te widowiska nazywane są także "walkami gladiatorów" i jak się okazuje, całkiem dużą widownię mają wśród nastolatków.

Polskie organizacje freak show fight to między innymi federacje Fame MMA (2018), Free Fight Federation (2019), MMA-VIP (2021), Elite Fighters (2021), High League (2021), Prime Show MMA (2022)  czy Clout MMA (2023).

Gale freak fight od kilku lat biją rekordy popularności w sieci. To ponad pół miliona sprzedanych licencji pay-per-view na jedną galę. coraz to większe nazwiska influencerów walczących w klatce. Freak fighty w naszym kraju zdobyły ogromną popularność i koniunktura się nie zmienia. Od czterech lat w Polsce organizowane są wydarzenia, które – pomimo tego, że oglądanie z nich transmisji jest płatne – generują potężne liczby i zyskują nowych fanów.

We wtorek 29 października  do medialnego zamieszania odniosła się Katarzyna Kotula, która formalnie piastuje stanowisko ministry ds. równości. Przedstawicielka Rządu we wpisie na platformie X jednoznacznie stwierdziła, że freak fighty to patologia, której należy zakazać.



Katarzyna Agata Kotula (ur. 1 lutego 1977 w Gryfinie – polska polityczka, nauczycielka i działaczka społeczna, posłanka na Sejm IX i X kadencji, minister do spraw równości w trzecim rządzie Donalda Tuska.
 
Fame MMA reaguje

- Jesteśmy otwarci na współpracę z organami ustawodawczymi i innymi podmiotami sportów walki, oferując nasze doświadczenie i wiedzę w tworzeniu ram prawnych, które obejmą cała branżę - deklaruje federacja FAME. W ten sposób organizacja odnosi się do narastających głosów przeciwko freak fightom i patostreamom, które w ostatnich dniach wybrzmiały m.in. w Polsat News.

Po tym, jak Polsat News podjęło temat freak fightów, pytając polityków i osoby, pełniące ważne urzędy państwowe, czy jest szansa na to, aby państwo zajęło się ich uregulowaniem, federacja FAME MMA sama odniosła się do narastającego problemu, jakim jest wpływ tego typu walk na psychikę młodych ludzi.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza