Lekkoatleci z regionu na Mistrzostwach Europy w szwedzkiej Uppsali.

W dniach 13 – 15 czerwca 2024 roku w Uppsali (Szwecja) odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Virtus. Polska ekipa lekkoatletyczna Sprawni - Razem liczyła 17 zawodników. Wśród tych zawodników znajdowało się trzech reprezentantów z naszego regionu. Byli to Tycjan Kozdra z Sosnowa (gmina Banie), Kamil Pitura z Godkowa (gmina Chojna) oraz Mateusz Mielczarek z Kłodowa (gmina Widuchowa). Zawodnicy to absolwenci Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie i zarazem członkowie lekkoatletycznej kadry Polski Sprawni - Razem. Na co dzień trenujący w lekkoatletycznym Uczniowskim Klubie Sportowym Mieszko Chojna.

Najlepiej z naszego regionu zaprezentował się Tycjan, który z wynikiem 178 centymetrów zdobył złoty medal w skoku wzwyż. Tycjan startował również w skoku w dal, gdzie z wynikiem 5,85 metra wywalczył szóste miejsce. Pierwsze miejsce w skoku w dal zdobył Portugalczyk z wynikiem 6,52 metra. Kamil Pitura rywalizował w biegu na 400 metrów, gdzie z czasem 54,75 s. zajął również szóste miejsce. Bieg na 400 metrów wygrał Ukrainiec z czasem 50,26 s. Kamil startował również w biegu na 200 metrów zajmując dziewiąte miejsce z czasem 24,69 s. Wygrał Portugalczyk z czasem 22,57 s. Mateusz Mielczarek rywalizował w skoku w dal, gdzie z wynikiem 5,61 metra zajął ósme miejsce oraz w biegu na 100 metrów, gdzie z czasem 12,57 zajął 10 miejsce. Pierwsze miejsce w biegu na 100 metrów zdobył Portugalczyk z wynikiem 10,81 s. Gratulujemy zawodnikom wyników, życzymy dalszych sukcesów, umiejętności godzenia treningów z codzienną ciężką pracą zawodową oraz wytrwałości w dążeniu do celu jakim jest w przyszłości udział w Igrzyskach Paraolimpijskich.