Gdzie warto kupić mieszkanie w Szczecinie? Popularne dzielnice


Szczecin co roku zajmuje wysokie miejsce w rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Jego mieszkańcy doceniają rozwojowy potencjał miasta, dobrą komunikację oraz zróżnicowany rynek mieszkań. W której dzielnicy Szczecina warto kupić mieszkanie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu?

Szczecin jest jednym z największych miast w Polsce. Mimo to stolica Pomorza Zachodniego podzielona jest tylko na cztery dzielnice. Są to Północ, Prawobrzeże, Śródmieście i Zachód. Dla porządku administracyjnego miasto zostało podzielone na 37 osiedli, które mieszkańcy Szczecina nazywają zwyczajowo „dzielnicami”. Popularny jest także podział na prawobrzeżną i lewobrzeżną część miasta. Które osiedla polecane są jako miejsce do życia? W jakiej części Szczecina warto kupić mieszkanie? Przedstawiamy krótki przegląd najpopularniejszych osiedli mieszkaniowych i zwracamy uwagę na atrakcyjne lokalizacje poza obrębem miasta.

Warszewo

Wśród mieszkańców Szczecina najbardziej docenianym osiedlem jest Warszewo. Co ciekawe, znajduje się ono na obrzeżach miasta, w dzielnicy Północ. Stały rozwój tego obszaru sprawia, że dominują tu nowe zabudowania z nowoczesną architekturą. Są to zarówno osiedla domów jednorodzinnych jak i kameralne, kilkumieszkaniowe inwestycje deweloperskie dostępne w serwisie: https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-szczecin/ . Dzielnica ma opinię zadbanej i bezpiecznej. Prestiżowy charakter tego adresu sprawia, że nieruchomości trzymają tu cenę i należą do najdroższych w Szczecinie.

Dzielnica Zachód

Na lewym brzegu Odry znajduje się także dzielnica Zachód. Wśród licznych jednostek administracyjnych największym uznaniem cieszą się dwa osiedla – Pogodno i Krzekowo. Oba osiedla mają opinię ładnych i bezpiecznych. Podobnie jak w przypadku Warszewa spora w tym zasługa deweloperów i nowych inwestycji. Osiedla są dobrze skomunikowane z centrum, a równocześnie oferują spokój na co dzień. To dobra lokalizacja dla osób, którym zależy na szybkim i bezproblemowym dojeździe do Śródmieścia oraz spokojnym sąsiedztwie i większej ilości zieleni.

Prawy brzeg Odry

Na prawym brzegu Odry na uwagę zasługują osiedla Bukowe, Słoneczne i Majowe. Każde z nich cechuje się dużą ilością zieleni, terenów spacerowych i placów zabaw. Osiedla są czyste, zadbane oraz wygodne pod względem dostępu do placówek handlowych i punktów usługowych. W ich obrębie znajdują się żłobki, przedszkola i szkoły, przez co są atrakcyjne wśród rodzin z dziećmi i młodych małżeństw.

Śródmieście

Szczecin to nie tylko stolica województwa i ważny ośrodek gospodarczy regionu, ale także miasto akademickie – pełne studentów i życia. Na terenie Szczecina funkcjonuje kilka uczelni państwowych i prywatnych, w tym renomowane Politechnika Morska, Pomorski Uniwersytet Medyczny czy Uniwersytet Szczeciński. Mimo że wiele wydziałów znajduje się na obrzeżach miasta, studenci zdecydowanie preferują centrum i chętnie wynajmują mieszkania w tej lokalizacji. To także ulubiony młodych osób, które już pracują, a chcą mieć zapewniony łatwy dostęp do najważniejszych wydarzeń i atrakcji miasta. Mieszkanie w Śródmieściu można także łatwo wynająć krótkoterminowo turystom, a tych w Szczecinie nie brakuje. Śródmieście jest więc dzielnicą, w którą chętnie celują inwestorzy. Jak wynika z danych serwisu rynekpierwotny.pl, większość dostępnych w sprzedaży mieszkań pochodzi z rynku wtórnego, ale zdarzają się także pojedyncze inwestycje z rynku pierwotnego. To tzw. plomby, mieszkania w zrewitalizowanych kamieniach lub nadbudowa górnych kondygnacji starszych budynków.

Bukowe-Klęskowo

Nasza kolejna propozycja z pewnością spotka się z uznaniem miłośników natury. Położone na prawym brzegu Odry Bukowe-Klęskowo jest co prawda oddalone od centrum, ale za to może poszczycić się bezpośrednim sąsiedztwem „Puszczy Bukowej”. Jest to atrakcyjny przyrodniczo i krajobrazowo obszar, który zapewnia dostęp do ciekawych terenów rekreacyjnych, w tym wielu ścieżek spacerowych i rowerowych. Osiedle jest zadbane i ładne. Mieszkańcy doceniają także wysoki poziom bezpieczeństwa i możliwość sprawnego dojazdu do centrum Szczecińskim Szybkim Tramwajem.

A może poza miastem?

Mieszkańcy Szczecina coraz częściej decydują się na zakup mieszkania poza miastem. Do takiej decyzji skłaniają często niższe ceny oraz możliwość dogodnego dojazdu do centrum. Dużą popularnością cieszą się podmiejskie miejscowości takie jak Warzymice czy Przecław. Część osób idzie o krok dalej, stawiając na dojazd do stolicy Pomorza Zachodniego z innych ośrodków miejskich, a nawet innego województwa. Wśród popularnych adresów znajduje się m.in. Gorzów Wielkopolski. Z oddalonego o 104, km miasta do Szczecina można dojechać w niewiele ponad godzinę. Miejscowość zapewnia pełen dostęp do oferty kulturalno-edukacyjnej dużego miasta, a równocześnie jest znacznie tańsza do życia. Ten potencjał dostrzegli również deweloperzy, którzy chętnie budują tu nowe inwestycje. Dostępne oferty mieszkań rynku pierwotnego znajdziesz pod linkiem: https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-gorzow-wielkopolski/.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza