Oderwał się od stołu ping-pongowego i przebiegł maraton

W minioną niedzielę 22 października Tomasz Bałachowski reprezentował Klub UKS-T Victoria Chojna (grającego w III lidze tenisa stołowego) w 22. Poznańskim Maratonie im. Macieja Frankiewicza. W kategorii mężczyzn 55-59 Tomek wśród 134 zawodników zajął 19. miejsce pokonując królewski dystans w czasie  3:28:32, pobijając tym samym swój rekord życiowy.

Poznański  Maraton zgromadził  na starcie prawie pięć tysięcy zawodników z 35 państw. Łącznie 22. Poznań Maraton ukończyło 4100 zawodników.

Niedzielna aura początkowo sprzyjała biegaczom, lecz później padający deszcz był dość uciążliwy i dał się we znaki zawodnikom jak również kibicom wspierającym maratończyków.

Poznań Maraton wygrał zawodnik z Erytrei ustanawiając nowy rekord imprezy, królewski dystans ukończył w czasie 2:09:57.