Zawodnicy LUKS Krokus Góralice wystartowali w dwóch turniejach badmintona [foto]

W pierwszy weekend czerwca zawodnicy LUKS Krokus Góralice wystartowali w dwóch turniejach badmintona.

W Solcu Kujawskim rozegrano Krajowy Turniej Młodzików Młodszych, który był dla zawodniczek z Gminy Trzcińsko-Zdrój ostatnim sprawdzianem przed czerwcowymi Mistrzostwami Polski w Suchedniowie.

1 miejsce wywalczyła Hanna Makuchowska w mikście z Matvi Sydorenko (UKS Przemysł Poznań), 3 miejsce zajęła klubowa para Zuzanna Szweda I Hanna Makuchowska w grze podwójnej dziewcząt Udany występ zaliczyła Martyna Sawicka, która wystąpiła w dwóch grach: z Marią Drożdżowską (UKS Kometka Jastrowie) w deblu dziewcząt i z Adamem Nowakiem (UKS Przemysł Poznań) w mikście.

Natomiast w Sulęcinie rozegrano finałowy turniej Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w badmintonie. W klasyfikacji generalnej nagrody i puchary zdobyli: Kacper Stempka za zajęcie 4 miejsca w kategorii chłopców klas 1-2, Jakub Szweda za zajęcie 3 miejsca w kategorii chłopców klas 3-4, Zuzanna Zulak za zajęcie 3 miejsca w kategorii dziewcząt klas 7-8.

Zadania współfinansowane ze środków Gminy Trzcińsko-Zdrój.