Nowelizacja ustawy medialnej została przegłosowana w Sejmie. "Za" głosowało 228 posłów, a "przeciw" było 216.
Głosowanie wzbudziło w Sejmie kontrowersje. Prawo i Sprawiedliwość przegrało głosowanie dotyczące odroczenia posiedzenia. Wniosek w tej sprawie zgłosił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jednak po dłuższej przerwie marszałek Sejmu ogłosiła, że wpłynął wniosek o reasumpcję głosowania. Tym razem Sejm poparł wniosek.
To oznacza, że głosowanie ws. ustawy "Lex TVN" mogło się dzisiaj odbyć. Decyzja marszałek Witek wzbudziła jednak kontrowersje. Opozycja twierdzi, że była nielegalna, a szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zapowiedział złożenie wniosku o odwołanie Elżbiety Witek z funkcji marszałek Sejmu.
Opozycja zarzuca partii rządzącej korupcję polityczną podkreślając, że "kupiła głosy" polityków. PiS odzyskało większość dzięki głosom Pawła Kukiza, Jarosława Sachajko i Stanisława Żuka.
O co chodzi z LEX TVN?
Ustawa o krajowej radzie radiofonii i telewizji zakazuje kapitałowi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego posiadania pakietu większościowego w polskich mediach.
Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery. Stacja od lutego 2020 r. stara się o przedłużenie koncesji TVN 24, ale KRRiT dotąd nie podjęła decyzji.