Podczas wtorkowej (15 listopada) sesji Rady Miejskiej w Chojnie przewodniczący rady Piotr Mróz poinformował, że kluby radnych Chojeńskiego Porozumienia Samorządowego oraz Inicjatywy Samorządowej przygotują uchwałę odnośnie sprzeciwu do zmian wprowadzonych przez ZGDO w swoim statucie.
Projekt uchwały zostanie przedstawiony na początku grudnia. Na początku listopada podczas walnego zgromadzenia członków Związku Gmin Dolnej Odry podjęto decyzję o zwiększeniu składek członkowskich, podwyżka to aż 400%, gminy muszą znaleźć teraz dodatkowe pieniądze w budżecie.
O zgromadzeniu pisaliśmy w artykułach Gminy zapłacą więcej za bycie w ZGDO oraz Radni zbulwersowani postępowaniem wójtów i burmistrzów w ZGDO.
Pełny zapis z przebiegu obrad można obejrzeć poniżej,
sesja była na żywo transmitowana na naszym portalu
- (...) nie wiem o czym z Państwem mam rozmawiać, umowa z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych została podpisana i to PUK od 1 stycznia będzie odbierał wszystkie odpady komunalne z terenu gminy Chojna, stawkę Państwo przyjęliście - rozpoczął burmistrz Adam Fedorowicz - ponad to co do tej pory wcześniej powiedziałem, nie mam nic więcej do powiedzenia.
Dyskusja na temat Związku Gmin Dolnej Odry zaczyna się od 25 minuty filmu.
Coś pan burmistrz coraz bardziej nerwowy się staje :)))
OdpowiedzUsuńsposób wzpowiedzi burmistrza jest conajmniej NAGANNY!
OdpowiedzUsuńChojeński cyrk znowu zawitał z dwoma gwiazdorami... :DDDD
OdpowiedzUsuńchyba Klaunami i to przez duże
Usuń'K" a nie gwiazdorami
Jak to w naszym kraju bywa tak, że wszystko się robi samo... W wyborach też burmistrz wybrał się sam na trzecią kadencje... Absurd goni absurd... W Chojnie potrzeba młodej krwi bo sądząc po materiałach przedstawianych w artykule to "większość z rządzących" bardzo dobrze pamięta kombinatorstwo rodem z PRL-u...
OdpowiedzUsuńPodnieście czynsz dla ZGDO za wynajem lokalu na lotnisku o 400%
OdpowiedzUsuńKolejny kamyczek do ogródka w dziale: finanse gminy.
OdpowiedzUsuńDo kosztów niezapłacenia podatku od sprzedaży stacji benzynowej w Krajniku Dolnym należy doliczyć koszt obsługi prawnej, porady, za którą gmina zapłaciła ponad 40 tys. zł. Razem prawie 1 milion złotych!!!
Nie można odzyskać od firmy prawniczej zwrotu wadliwej porady, która zaowocowała zapłatą karnych odsetek za zwłokę w odprowadzeniu należnego podatku, ponieważ gmina odstąpiła od dalszej, możliwej procedury - kasacji
do Sądu Najwyższego, a więc nie dokończyła drogi procesowania się. Nie warto przypominać, komu zawdzięczamy stratę?
Opozycja wystraszona możliwością doprowadzenia do referendum i przejęcia władzy przebiera nóżkami, wygodniej jest być w opozycji, to nic nie kosztuje i nikt nie patrzy na ręce. O zdrajcach burmistrza nie warto wspominać, a więc do kolejnych wyborów prawdopodobnie już nic się nie wydarzy. No chyba, że rodzice wezmą sprawy w swoje ręce i po raz kolejny dowiodą swojej siły. W reformie oświaty jest bardzo ważne założenie; mają pozostać małe szkoły!
Co kombinują „spadochroniarze” ze Szczecina i Widuchowej już wkrótce ujrzy światło dzienne. To jest zastanawiające, „spadochroniarze” twierdzą, że p. Burmistrz nie ma nic do powiedzenia w tej materii, nie tylko
w tej? Do końca stycznia włodarze gminy muszą przedstawić wojewodzie program reformy (likwidacji) placówek oświatowych w gminie.
Na zakończenie trochę humoru z polityki i polityków.
Pan marszałek woj. mazowieckiego A. Struzik z PSL-u, w niedzielnym programie TVP, z olbrzymim wręcz oburzeniem zarzucił rządzącym z PiS-u, że ośmielają się realizować zapowiedzi przedwyborcze i że jest to działanie szkodliwe, bo polityczne. John Cleese z „Latającego cyrku Monty Pythona” jest zażenowany swoimi płytkimi w treści skeczami.
Z faktami się nie dyskutuje.