Każdemu z nas zdarza się popełniać błędy w języku polskim, czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Pośród zapożyczeń oraz paru kalek z języka rosyjskiego nasza mowa ojczysta wplata się powoli zanikając.
Szkoła Podstawowa nr 74 im. Stanisława Grońskiego w Szczecinie oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze (Regionalna Pracownia Krajoznawcza) w Szczecinie była organizatorem Wojewódzkiego Konkurs Krasomówczego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który został objęty patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Celem Konkursu jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do mowy ojczystej.
Upowszechnianie czystości i kultury języka polskiego, pięknego i sugestywnego wypowiadania myśli, a także prezentowania barwnym i bogatym językiem zdarzeń, faktów nierozerwalnie związanych z Pomorzem Zachodnim.
Zadaniem Konkursu jest również zainteresowanie młodzieży turystyką i krajoznawstwem.
Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie Magdalena Chatłas i Klaudia Hernik bardzo dobrze zaprezentowały się podczas Eliminacji Wojewódzkich Konkursu Krasomówczego.
Magdalena zajęła 4 miejsce, natomiast Klaudia 7. Dziewczęta w trakcie 5-minutowej prezentacji opowiadały o swojej małej ojczyźnie i związanej z nią wydarzeniach oraz legendach . Jest to bardzo trudny konkurs, a poziom prezentacji wszystkich uczestników był bardzo wysoki.
Tekst przygotowywała Dorota Dobak-Hadrzyńska oraz Marzena Chatłas.
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
OdpowiedzUsuńNo to z domku wyniosles to co najlepsze w rynsztoku. Pogratulowac rodzicom wychowania.
OdpowiedzUsuńŻal mi jest takiej osoby. Która bluzga w eterze. Słabym to matołkiem, ześ jest i pokazujesz swe podboje oraz coś z domu swego wyniusl i nauczon. Pachołku Ty.
OdpowiedzUsuńŻal mi jest takiej osoby. Która bluzga w eterze. Słabym to matołkiem, ześ jest i pokazujesz swe podboje oraz coś z domu swego wyniusl i nauczon. Pachołku Ty.
OdpowiedzUsuń