Stare Dobre Małżeństwo teraz U Studni


To jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną. Teraz można go zobaczyć i usłyszeć podczas koncertu, który jest nieodpłatny.

Biblioteka i OPS w Trzcińsku-Zdroju zapraszają na koncert z Krainy Łagodność „Spotkajmy się... U Studni", który odbędzie się 7 października o godz. 19.00 (sala widowiskowa TCK Trzcińsko-Zdrój).

Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów dominanty przekazu i stylu wykonawczego „U STUDNI”.

Współtworząc przez wiele lat (1984-2012) Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Swoje doświadczenie wykorzystują także wspierając zespoły: „Bohema” (Darek Czarny), „WYSPA” i „Do Góry Dnem” (Ola Kiełb) czy „Hoodoo Band” (Andrzej Stagraczyński). Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu „U STUDNI”. Zespół brzmi swojsko i świeżo. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryśka Żarowskiego, basu Andrzeja Stagraczyńskiego i jedynych, niepowtarzalnych skrzypiec Wojtka Czemplika zyskały sobie szerokie kręgi fanów – w różnym wieku. Obecność w zespole Oli Kiełb to dodatkowy walor grupy, o której mówi się, że posiada własną, swoistą magię. A to nic innego jak dbałość o słowo, o jego piękno i jasność przekazu, co jest wielką zaletą zespołu.

Zespół ma w swoim dorobku dwie płyty: U Studni (Dalmafon 2013) i Wąwóz naszych czasów (dalmafon 2014), które przygotowali z ogromną pieczołowitością. Nie brak tu wspaniałej energii, różnorodności tematów i motywów, co świadczy o niezwykłym potencjale twórczym zespołu.

„U STUDNI” zasilają swoimi talentami:
Dariusz Czarny – gitary, śpiew, aranżacje
Wojciech Czemplik – skrzypce, altówka, mandolina, śpiew, aranżacje
Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew, aranżacje
Andrzej Stagraczyński – gitara basowa, aranżacje
Ryszard Żarowski – gitary, śpiew, aranżacje
oraz gościnnie: Adam Ziemianin – poeta

Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

Krzysztof Piotr Rusiecki
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza