Wyprawę opisuje Andrzej Krywalewicz.
Wyruszyliśmy 9 lipca. Przygotowana wcześniej droga prowadziła przez Szczecin, granicę przekroczyliśmy w Lubieszynie po czym drogami rowerowymi przemieszczaliśmy się na północ.
Odwiedziliśmy Löcknitz, Ueckermünde, Stolpe an der Peene. W miejscowościach nocowaliśmy na campingach w namiotach. Spotkaliśmy się z życzliwością i serdecznością spotykanych osób.
Ze Świnoujścia droga naszej wyprawy prowadziła przez Międzyzdroje, Wolin, fascynujące i dzikie obszary delty Odry w pobliżu Stepnicy. Podziwialiśmy dziką przyrodę w miejscowości Kopice, gdzie ugościli nas właściciele gospodarstwa agroturystycznego, uczestniczyliśmy w nocnym poszukiwaniu zwierząt tropiąc ślady i ulubione trasy przemieszczania się mieszkańców imponujących dzikich terenów.
Kolejnym miejscem do którego dotarliśmy był bliski nam Szczecin i stąd udaliśmy się do Pyrzyc, gdzie nocowaliśmy w Centrum Placówek Opiekuńczo Wychowawczych. Zostaliśmy tutaj życzliwie przyjęcie i ugoszczeni przez dzieci i wychowawców placówki.
Dzieci - uczestnicy wyprawy były zachwycone, nauczyły rozbijać się samodzielnie namioty, umiejętnie pakować sakwy rowerowe i poznały bardzo ciekawe miejsca, miejscowości zlokalizowane po obu stronach Zalewu Szczecińskiego a przy okazji otarły się o historię naszego regionu..
W dziesiąty dzień naszej wyprawy szczęśliwie dotarliśmy do Trzcińska Zdroju.
Pragniemy podziękować wszystkim życzliwym osobom, bez których nie udało by się zorganizować wyprawy. Podziękowania kierujemy również do Starostwa Powiatowego w Gryfinie Wojciecha Konarskiego, Dyrektora Centrum Placówek Opiekuńczo Wychowawczych pani Róży Kozieł, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Jolanty i Wernera Vyghen, Stepnickiej Organizacji Turystycznej, Dyrektora Centrum Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Pyrzycach pana Zdzisława Wudarczyka . Piotra Piwowarczyka - Fort Gerharda w Świnoujściu oraz wyjątkowego Żubra Bombla.