Aktualnie trwa akcja zbierania podpisów od osób wspierających tę inicjatywę. Apel poprzeć mogą wszyscy mieszkańcy gminy podpisując się na listach dostępnych w organizacjach pozarządowych lub nadsyłając swe poparcie drogą mailową na adres: komorzyckaanna@gmail.com
Gorąco prosimy wszystkich, którzy uznają potrzebę stworzenia wizji rozwoju Chojny, o poparcie naszej inicjatywy.
APEL ORGANIZACJI POZARZADOWYCH DO RADY MIEJSKIEJ W CHOJNIE I BURMISTRZA CHOJNY
Członkowie organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Chojna zwracają się z apelem do Rady Miejskiej i Burmistrza Chojny o pilne podjęcie prac nad strategią rozwoju gminy Chojna oraz koncepcją rozwoju turystyki w gminie Chojna.
Apelujemy także o przeprowadzenie w gminie Chojna konsultacji społecznych na temat rozwoju gminy, w tym rozwoju turystyki. Deklarujemy przy tym gotowość pomocy w przygotowaniu takich konsultacji oraz gotowość udziału w nich.
Od roku 2004 w gminie Chojna nie została opublikowana żadna strategia rozwoju naszej lokalnej społeczności, a także żadna koncepcja rozwoju turystyki. Zadania, zalecenia i postulaty zawarte w przyjętej przez Radę Gminy w 2012 roku uchwale „GMINNY PROGRAM OPIEKI NAD ZABYTKAMI DLA MIASTA I GMINY CHOJNA NA LATA 2012- 2015” nie zostały zrealizowane w ogóle, bądź w szczątkowej postaci. Zgadzamy się przy tym w całości z tezą zawartą w powyższym dokumencie: „Wysoka jakość środowiska przyrodniczego i kulturowego winna stanowić przewagę konkurencyjną Chojny, powiązaną z całością polityki rozwoju społeczno-gospodarczego województwa zachodniopomorskiego, zwłaszcza w obszarze turystyki i kultury.”
Jesteśmy przekonani, że rozwój turystyki, zwłaszcza turystyki historycznej, przyrodniczej, kulturalnej, rowerowej, pieszej i wodnej, stanowi szansę na rozwój naszej gminy przy wykorzystaniu jej naturalnych zasobów, powstawanie nowych miejsc pracy i wzrost zamożności mieszkańców.
Jednocześnie deklarujemy naszą pomoc w przygotowaniu strategii rozwoju dla gminy Chojna, koncepcji rozwoju turystyki oraz w działaniach na rzecz ratowania zabytków i edukacji służącej kształtowaniu świadomości społecznej (ekologicznej i kulturowo-historycznej) mieszkańców naszej gminy.
Prosimy wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy zgadzają się z treścią niniejszego apelu, o udzielenie nam wsparcia (podpisywanie apelu).
Przyzwyczajajmy się: jeśli władze (Rada i burmistrzowie) nie są w stanie wykonywać swych obowiązków i sformułować programu dla gminy, to organizacje pozarządowe (czyli my wszyscy!) musimy zrobić to za nich.
OdpowiedzUsuńTo po cholere nam burmistrzowie i ta cała rada?
OdpowiedzUsuńReferendum już było więc się pytam gdzie byli Ci którzy wypisują jakieś petycje i liczą na podpis?? No gdzie? Na grzybach??? A tak na marginesie to powiem Wam że burmistrz Fedorowicz turystykę rozwinął no bo przecież był z rodziną w Barcelonie więc o co wam chodzi?
OdpowiedzUsuńJest problem burmistrz nie zapłacił jeszcze kilkaset tysięcy za kanalizację i inne usługi to już grubo to co będzie myślał o strategii ważniejsze własne wygody i wynagrodzenie.
OdpowiedzUsuńJest problem burmistrz nie zapłacił jeszcze kilkaset tysięcy za kanalizację i inne usługi to już grubo to co będzie myślał o strategii ważniejsze własne wygody i wynagrodzenie.
OdpowiedzUsuńrządza ludzie pozbawieni jakiejkolwiek wizji rozwoju miasta i gminy,mający tylko wielkie ego bycia przy władzy.Gdyby nie prywatne inwestycje w Chojnie czas się zatrzymał ,a organizacje pozarzadowe też przespaly dużo czasu.
OdpowiedzUsuńJak ktoś się nie sprawdza w pracy to się go zwalnia, dlaczego nie odwołamy burmistrza?
OdpowiedzUsuńtrochę to niepoważne. Pani sołtys powinna wiedzieć, że bez pieniędzy żadna strategia nie będzie funkcjonować. Najpierw wyprowadzenie gminy na prostą , potem zabytki. Chyba, że w strategii głównym punktem ma być składka wszystkich podatników na małe wiejskie szkoły... Ergo - naprawa finansów gminy, a potem muzea, zabytki itp.
OdpowiedzUsuńCzy lepiej jest wydawać pieniądze bez strategii? Czy lepiej jest nie korzystać z funduszy unijnych tak, by dotacje te służyły rozwojowi gminy zgodnie z sensownym planem dającym mieszkańcom miejsca pracy? A walory turystyczne to akurat nasz najlepszy regionalny "surowiec", więc dlaczego władze gminy nie miałyby pracować nad strategią rozwoju turystyki? Za to im w końcu płacimy!
Usuńgmina i ci co tam pracują (ci najważniejsi oczywiście) narobili długów a szkoły mają zacisnąć pasa żeby zmniejszył się dług. co znaczy "zacisnąć" no cóż musimy oszczędzać na wszystkim. A potem przyjdą egzaminy i ..... . Wszyscy powiedzą, że nauczyciele nie potrafią uczyć. NIE DA SIĘ EFEKTYWNIE UCZYĆ I OSZCZĘDZAĆ NA WSZYSTKIM JEDNOCZEŚNIE.
OdpowiedzUsuńTaaaa... najważniejsze ,żeby utrzymać etaty dla nauczycieli, nawet jeśli dzieci mniej o połowę, 4 miesiące w roku wolnego, 18 godzin pracy, urlopy zdrowotne, taaa... Niech się wali , pali, ale my musimy swoje wylobbować.
UsuńLećcie terasz pod sejm, nowa władza wam da
konsultacje, strategie. to śmieszne. Gmina potrzebuje radykalnych działań, które wyprowadzą ją z finansowej zapaści.
OdpowiedzUsuńA strategię, za skromną opłatą, może przygotować pierwsza lepsza firma konsultingowa, nawet ta sama co napisała ten plan oszczędnościowy. Tylko co z tego? NGOsy jeżeli mają potencjał, niech same przygotują propozycje dzialań. Organizacje pozarządowe nie powinny tylko apelować, niech same coś robią.
Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Przeczytaj test apelu jeszcze raz. Czy za długi dla Ciebie..?
Usuń