Wrześniowy raport z boisk [foto]

To był pierwszy wrześniowy weekend na boiskach i stadionach w regonie zapraszamy na podsumowanie spotkań.

IV liga:
Mecz ligowy z Raselem Dygowo przyszło nam rozgrywać w ciężkich warunkach atmosferycznych. Pierwsza połowa spotkania to przewaga Odry i brak szczęścia w sytuacjach podbramkowych. Sędzia nie uznaje bramki zdobytej przez Kacpra Ormana po rzucie rożnym. Nie wiele brakowało, a grający trener, Paweł Zatorski strzałem z ponad 20 metrów zaaplikowałby bramkę, ale z linii bramkowej wybija obrońca. 43 minuta spotkania rzut rożny dla gospodarzy i bramkę strzela syn trenera Dubieli, Marcin. Druga połowa była... i chyba tyle wystarczy.

Wojewódzka Okręgówka:
Do dramatycznego i pełnego emocji spotkania doszło w zeszła sobotę w Moryniu. Jednak mimo wszystko udało się, Energetyk Gryfino pokonał Morzycko Moryń 2:3.

Kibiców i zawodników, którzy przyjechali z Gryfina do Morynia na sobotnie spotkanie przywitał ulewny deszcz. Zawodnicy Energii chwalą jednak stan stadionu jak i boiska Morzycka. Murawa została przygotowana do spotkania w profesjonalny sposób, co pozwoliło na szybką, ambitną i ciekawą grę obu drużyn.

Już od początku meczu, drużyna gospodarzy narzuciła szybkie tempo. Częste próby zaatakowania i zepchnięcia Energetyka do obrony było dla zawodników z Gryfina trudnym sprawdzianem. Nie udało im się to jednak, świetnie dysponowani zawodnicy Energii nie pozwolili na wiele i po chwili to oni przejęli kontrolę nad meczem.

W 23 minucie Energetyk zdobył pierwszą bramkę! Marek Lipka strzelał z 16 metra, jednak bramkarzowi Morzycka Moryń udało się sparować piłkę na rzut rożny. Do jego wykonania podszedł Łukasz Cebulski. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne, Gracjan Żeglin umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy.

Swoimi umiejętnościami i doświadczeniem popisali się Marek Lipka, Kamil Kutasiewicz i Szymon Sidorowicz, którzy raz po raz tworzyli groźne sytuacje bramkowe. Piłkarze Energetyka Gryfina działali jak dobrze naoliwiona maszyna - zarówno prawa jak i lewa strona boiska funkcjonowały doskonale.

W 34 minucie, w bocznym sektorze boiska sfaulowany został Tomasz Pikuła. Sędzia podyktował rzut wolny. Do jego wykonania podszedł Łukasz Cebulski. Bramka była oddalona o 30 metrów. Długi dystans nie był jednak dla niego przeszkodą. Mocnym i precyzyjnym uderzeniem podwyższył on wynik na 2:0.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy, gospodarzom udało się strzelić bramkę. Podczas przeprowadzenia kontry, Dmytro Donos (Morzycko Moryń) został sfaulowany na 20 metrze od bramki Gryfińskiej drużyny. Do piłki podszedł były zawodnik Energetyka Gryfino, Tomasz Kwaśniewski. Strzałem w długi róg bramki udało mu się pokonać bramkarza Energii i zmienić wynik na 2:1.

Obraz drugiej połowy był podobny do tego z pierwszej. Energetyk Gryfino nadal dominował na boisku i to on narzucał styl gry rywalom. Niestety, w 60 minucie Jakub Marzantowicz otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić murawę. Drużyna z Gryfina zmieniła swoją taktykę, zawodnicy cofnęli się do obrony i czekali na kontry.

Nie musieli czekać długo. W 71 minucie, Szymon Sidorowicz uciekł wysoko grającym obrońcom Morzycka Moryń. Dośrodkował do Marka Lipki a ten podwyższył prowadzenie Energii na 3:1.

Nie minęło 5 minut, a sędzia prowadzący pokazał kolejną czerwoną kartkę. Tym razem otrzymał ją Gracjan Żeglin. Od 75 minuty Energetyk zmuszony był grać w 9.

Zawodnicy z Gryfina stanęli jednak na wysokości zadania. Dopiero w 87 minucie stracili bramkę. Dmytro Donos otrzymał podanie od Mateusza Ropiejki i pokonał Naszego bramkarza. Mecz zakończył się wynikiem 3:2

Regionalna Okręgówka:
Remor Recz - Zieloni Zielin 2:0, Mieszko Mieszkowice - Sęp Brzesko 2:0, Orzeł Trzcińsko-Zdrój - Mechanik Warnice 5:1, Czarni Lubanowo - Unia Dolice 1:1.

A klasa:
Czcibor Cedynia - Chrobry Lisie Pole 6:0, Unia Swochowo - Zryw Kołbaskowo 7:3, Ogniwo Babinek - Iskra Banie 1:0, KP Przecław - KLUKS Krzywin 8:0, Witniczanka Witnica - Łabędź-GryfHurt Widuchowa 7:3, Rurzyca Nawodna - Czarni Czarnówko, 2:0, Pro-Team Żarczyn - Goplana Żabów 5:0.

B klasa:
Odra Czelin - Sokół Różańsko7:2, Zryw Góralice - Tywa Swobnica 2:3, Gryf Nowielin - Olimpia Troszyn 2:3, Korona Klępicz - Sekwoja Brwice 2:2

Juniorzy:
Juniorzy Odry Chojny przegrali z Prawobrzeżem Szczecin 11:1. Honorową bramkę zdobył Surowiecki.

Trampkarze:
Podopieczni Pawła Matunin w pierwszym meczu na wyjeździe pokonali zespół Czarnych Lubanowo 14:1. Bramki strzelili: Kukuć Radosław - 3, Błaszczyk Maciej - 3, Stańczyk Kacper - 3, Muscas Luca - 2, Dopierała Dawid - 1, Matwijów Darek - 1, Piątkowski Kuba - 1.