Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu "Na szlaku Natura 2000"


Jak wyróżnić się dzięki walorom przyrodniczym obszarów Natura 2000? Jak walory przyrodnicze wykorzystać w zrównoważonym rozwoju i podnoszeniu atrakcyjności turystycznej regionu? Jak tworzyć oferty mobilizując do tego społeczności lokalne?Na te i inne pytania będziemy wspólnie odpowiadać podczas szkoleń Na szlaku Natura 2000

Ten ogólnopolski projekt to nie tylko szkolenia, spotkania, ale bieżąca praca z fachowcami z zakresu zrównoważonego rozwoju i turystyki, przyrody i promocji oraz lokalnymi liderami natury, by słowo „eko” stanowiło rzeczywisty wyróżnik twojej okolicy.

Praca odbywać się będzie w trakcie szkolenia tzw. case study, w którym uczestnicy wypracowują konkretne produkty m.in. strategie informacyjno-edukacyjne promujące walory przyrodnicze i turystyczne, strategie aktywizowania społeczności lokalnych do działania na rzecz Natury 2000, tworzenia usług i produktów opartych o walory przyrodnicze, uwzględniania wymienionych działań w strategiach rozwoju regionu i gminy.

Jeśli jesteś członkiem organizacji działającej na rzecz lokalnego środowiska i turystyki przyrodniczej, przedstawicielem samorządu, prowadzisz gospodarstwo turystyczne lub pracujesz w instytucji zajmującej się ochroną przyrody i rozwojem obszarów Natura 2000 – zapraszamy!

Szkolenie "case study" trwające trzy dni odbędzie się w dniach 27.04.-29.04.2015 dla uczestników z województw Zachodniopomorskiego, Lubuskiego i Pomorskiego w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Zatoni Dolnej.

Program szkolenia regionalnego obejmuje: Natura 2000 jako europejski system ochrony siedlisk i gatunków, Natura 2000 w regionie, dostęp do informacji o Naturze 2000 na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym, mapowanie zasobów przyrodniczych, turystycznych, partnerów lokalnych, praca nad identyfikacją przyrodniczych wyróżników regionu, kreowanie usług i produktów wykorzystujących potencjał Natury 2000, plan działań promocyjnych Natury 2000, angażowanie społeczności lokalnych do współpracy, tworzenie współpracy sieciowej w oparciu o wykorzystanie potencjału Natury 2000.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona.

Kontakt:
Jakub Szumin mail: jakubs@gajanet.pl lub tel. 697 259 543
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza