Czy można połączyć ze sobą tak różne rzeczy ? Okazuje się, że tak.Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nawodnej obchodzili w tym tygodniu dwa święta: Dzień Radia, który przypada w Polsce na 11 kwietnia, a w tym roku jest to 90. rocznica i Dzień Czekolady, obchodzony 12 kwietnia.
W poniedziałek uczniowie poznali krótką historię radia na świecie i w Polsce. Wysłuchali różnych programów polskiego radia i innych stacji radiowych funkcjonujących w naszym kraju. Uczennice klasy VI przygotowały fragment " Akademii rozrywki" - audycji radiowej Trójki, którą zaprezentowały wszystkim uczniom. Wcześniej uczniowie klasy szóstej napisali krótkie wiersze o radiu i zredagowali list do Programu Trzeciego Polskiego Radia. Młodsi uczniowie przygotowali kartki okolicznościowe. Wszystkie prace uczniów zostały spakowane i wysłane do Trójki. W tym dniu słuchano w szkole radia i oddano swoje głosy na LP3 - Listę Przebojów Programu Trzeciego. W ramach popularyzacji radia uczniowie słuchają różnych audycji w trakcie przerw.
Elementem dopełniającym ten dzień, było spożywanie " gorzkiej wody". Tak w swoim języku Aztekowie nazywali napój sporządzany z kakaowca, który po odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba trafił do Europy i od 1839 roku spożywany jest w konsystencji stałej, jako tabliczka czekolady. Samorząd Uczniowski w trakcie prezentacji przedstawił zalety smakołyku oraz różnorodne przykłady współczesnego wykorzystania tego produktu. Na koniec uczniowie częstowali się nawzajem swoimi ulubionymi gatunkami czekolady i próbowali ciast czekoladowych przygotowanych przez uczennice.