REKLAMA


 Ogłoszenie 

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

M E N U

.:: AKTUALNOŚCI
.:: FORUM
.:: PODCAST
.:: OGŁOSZENIA
.:: FELIETONY & LISTY
.:: WYWIADY
.:: POLECAMY
.:: REKLAMA
.:: REDAKCJA


I N F O R M A T O R

.:: DYŻURY APTEK
.:: ROZKŁAD JAZDY PKP
.:: ROZKŁAD JAZDY PKS
.:: KURSY WALUT

.:: BAZA FIRM
.:: MAPA

Szybki kontakt

redakcja@chojna24.pl
+48 601 492 482

Zaproś naszego fotoreportera
fotoreporter@chojna24.pl

CZAT ON-LINE Z REDAKCJĄ


R E K L A M A
Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail: @
 Płeć: Kobieta Mężczyzna

Witamy Gość
Obecny czas to 2014-04-19, 10:29

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 45128 postów, 4763 tematów
Mamy 667 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: Slawinska

Ostatnie tematy
» Drapak dla kota NOWY! Fikuśny!
» Spalił się sex-shop w Krajniku Dolnym
» Dyplomowana kosmetyczka
» Świątecznie Granie Odry
» Samochód potrącił rowerzystę
» Audi 80 B3
» Praca dla kierowcy
» Spotkanie policjantów z przedstawicielami klubów piłkarskich
» Praca zdalna - pisanie na forach
» MORYŃ: Dzień Głazu i Festiwal Nauki
» Praca dodatkowa dla każdego.
» Jak nie dać się zrobić w "jajo"
» Nowy klub wędkarski w Chojnie
» Kronika Policyjna [13-15.04.2014]
» Kolejne unijne pieniądze dla gminy Trzcińsko Zdrój

Reklama


Spalił się sex-shop w Krajniku Dolnym
Autor: ps @ Dzisiaj 7:12

Sklep z artykułami erotycznymi spłonął w nocy w Krajniku Dolnym. Pożar wybuchł przed godz. 3:00. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie wyklucza się podpalenia.
Z ogniem walczyli strażacy z OSP Chojna i OSP Krajnik. Na miejscu była również policja. Sklep, zlokalizowany na wjeździe do miejscowości przy głównej drodze spłonął doszczętnie.

Fot. Archiwum

Komentarze: 4 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dyplomowana kosmetyczka
Autor: REKLAMA @ Dzisiaj 7:06

<hr>
Wynajmę mieszkanie na Osiedlu Lotnisko w Chojnie, 42 m kw. na parterze. Tel. 508 341 453


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Samochód potrącił rowerzystę
Autor: ps @ Wczoraj 20:56

Samochód osobowy potrącił rowerzystę na wyjeździe z Chojny w kierunku Mieszkowic. Do zdarzenia doszło po godz. 21:00.
Kobieta kierująca osobowym marki Renault Megane najprawdopodobniej zahaczyła bokiem jadącego rowerzystę i wylądowała w przydrożnym rowie. Na miejscu jest policja, pogotowie ratunkowe i straż pożarna.
Przez kilka minut ruch odbywał się wahadłowo.

Komentarze: 4 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Praca dla kierowcy
Autor: REKLAMA @ Wczoraj 19:22
P. P. H. U. MONOS zatrudni pracownika na stanowisku
kierowca samochodu ciężarowego (plandeka i wywrotka)
wymagane prawo jazdy kategorii C+E
Więcej informacji - tel. 603 788 106


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Spotkanie policjantów z przedstawicielami klubów piłkarskich
Autor: ad @ Wczoraj 19:21

W czwartek, 17 kwietnia w Komisariacie Policji w Chojnie odbyło się spotkanie z przedstawicielami klubów piłkarskich Klasy Okręgowej oraz A i B klasy z terenu gmin Chojna, Trzcińsko Zdrój, Mieszkowice i Moryń. Organizatorem spotkania był mł. insp. Miłosz Bogdański Komendant Komisariatu Policji w Chojnie oraz Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KP w Chojnie kom. Krzysztof Siudek.
Tematem spotkania było przypomnienie przepisów prawnych związanych z organizacją imprez masowych jak również omówienie obowiązków spoczywających na organizatorze imprezy.
Omówiono również sytuacje – zdarzenia, które zaistniały na terenie powiatu gryfińskiego i dotyczyły naruszenia ładu i porządku publicznego w czasie rozgrywanych spotkań. Podane przykłady poddano wspólnej analizie, celem uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości.
Uzgodniono wspólnie termin następnego spotkania organizacyjnego na początek sierpnia 2014r przed rozpoczęciem sezonu piłkarskiego.

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

MORYŃ: Dzień Głazu i Festiwal Nauki
Autor: Anonymous @ Wczoraj 10:58

W środę, 30 kwietnia, od 11.00 zapraszamy wszystkich do udziału w wielu działaniach, które odbędą się w kilku miejscach w Moryniu, gdzie po raz drugi odbędzie się Dzień Głazu, który w tym roku organizowany jest jako Festiwal Nauki.
W Kamiennym Ogrodzie 4 osobowe zespoły będą zaangażowane przy grach edukacyjnych takich jak: wydobycie i rekonstrukcja szkieletów mamuta, smilona i innych zwierząt kopalnych, wydobycie z urobku kryształów, odtwarzanie struktury Ziemi i in. także tutaj uczestnicy będą mogli pod okiem geologów z Państwowego Instytutu Geologicznego pobrać próbki ziemi i dokonać oznaczenia wydobytych skał wg klucza, poznać profile gleb torfowych, margli i in. Poznać pracę średniowiecznych hutników przy wytwarzaniu elementów ze szkła, popracować w glinie z pracownikami MOK, powędrować po mapach Cedyńskiego Parku Krajobrazowego wraz z pracownikami Zespołu Parków Krajobrazowych, a do tego upiec kiełbaskę przy ognisku i zjeść pyszna grochówkę.

W sali Geoparku pod okiem pracowników naukowych Uniwersytetu Szczecińskiego będą prowadzone obserwacje skał pod binokularami, ponadto mgr Dominik Zawadzki przedstawi wykład o trzech zatopionych kamieniołomach ( 11:20), z których powstały jeziora Czarnogłowy, Szmaragdowe i Turkusowe, ponadto zobaczymy prezentacje o dziejach Ziemi i kolekcję skał z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego. W piwnicy w MOK historyk z Biura Dokumentacji Zabytków poprowadzi warsztaty z budownictwa w glinie oraz przedstawi stosowną prezentację (11:30 i 12:30). Na Promenadzie Wielkiego Raka odbędą się podchody, a zwycięzcy otrzymają dla szkoły atrakcyjne nagrody. Festiwal zakończymy ok. 15.00. Dla wszystkich uczestników mamy pamiątkowe przypinki.

Organizatorem Festiwalu jest Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu.

Komentarze: 6 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Jak nie dać się zrobić w "jajo"
Autor: ps @ Wczoraj 8:45

Kończy się okres przedświątecznych zakupów. W niedzielny poranek podczas śniadania Wielkanocnego na stole nie może zabraknąć jajek. Smaczniejsze i zdrowsze będą jajka od kury z chowu ekologicznego, podczas zakupów warto wiedzieć kilka istotnych rzeczy.
Każde jajko kupowane w sklepie powinno posiadać oznaczenie. Wbrew pozorom rząd cyfr i liter na skorupce to nie data przydatności do spożycia, lecz bardzo istotne informację, które mogą nam powiedzieć wiele o produkcie.

Przeczytaj więcej na portalu Pogranicze24.pl

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Nowy klub wędkarski w Chojnie
Autor: ad @ Wczoraj 8:03
W regionie powstał nowy wędkarski klub sportowy. WKS "Odra", jest oficjalnym klubem z siedzibą w Chojnie, funkcjonującym przy Polskim Związku Wędkarskim Okręg w Szczecinie. Członkami klubu są wędkarze zrzeszeni przy kołach Powiatu Gryfińskiego, ale w głównej mierze przy Kole Wędkarskim Morzycko Moryń, którzy wędkarstwo traktują jako życiową pasję.
Głównym celem naszego klubu jest propagowanie idei wędkarstwa spławikowego i spinningowego wśród dorosłych i młodzieży, a także dzieci ,które zaczynają przygodę z wędkarstwem. Wszelkie informacje o naszej działalności i odnośnie tego jak zostać członkiem WKS ODRA znajdziecie państwo na stronie klubowej: www.pzwodra.pl

Z wędkarskim pozdrowieniem,
Członkowie Zarządu
Andrzej Stelmach, Jacek Stelmach, Kamil Skiba, Mariusz Strzelczyk, Paweł Bucyk

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kronika Policyjna [13-15.04.2014]
Autor: Anonymous @ 2014-04-17, 11:23

W dniu 13 kwietnia w Gryfinie przy ul.Wojska Polskiego z terenu ogródków działkowych dokonano kradzieży 15 sztuk drzewek ozdobnych tui wartości 600 zł
W dniu 14 kwietnia na MOP Kunowo przy drodze ekspresowej S3 po uprzednim przecięciu plandeki w naczepie dokonano kradzieży 11 sztuk podłokietników samochodów marki Volvo wartości 6270 zł.
W dniu 11 kwietnia w Chojnie dokonano zniszczenia około 100 szt szyb w hali magazynowej poprzez rzucanie kamieniami.Straty około 1000 zł
W dniu 14 kwietnia w Gryfinie na ul. Armii Krajowej w czasie kontroli drogowej ujawniono,że kierujący samochodem osobowym Paweł Ł. lat 36 znajduje się w stanie nietrzeźwości - 0,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
W dniu 14 kwietnia w Gryfinie przy ul. Iwaszkiewicza usiłowano dokonać kradzieży samochodu osobowego marki VW Touran poprzez włamanie się do samochodu i uszkodzenie stacyjki.
W dniu 15 kwietnia w Rurce z samochodu marki Scania dokonano kradzieży około 200 litrów oleju napędowego wartości 1100 zł
W dniu 14 kwietnia w Osinowie Dolnym dokonano włamania do kontenera handlowego skąd skradziono papierosy różnych marek w ilości około 300 małych paczek wartości około 3.000 zł
W dniu 15 kwietnia w Cedyni dokonano włamania do sklepu mięsnego skąd następnie dokonano kradzieży wyrobów wędliniarskich wartości około 4000 zł
W dniu 15 kwietnia w Białęgach mieszkaniec tej miejscowości przy użyciu obucha od siekiery dokonał uśmiercenia psa rasy hasky.

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kolejne unijne pieniądze dla gminy Trzcińsko Zdrój
Autor: ad @ 2014-04-17, 10:28
Stowarzyszenie” Lider Pojezierza”, do którego należy Gmina Trzcińsko Zdrój, opublikowało wyniki naboru wniosków o przyznanie pomocy finansowej z Uni Europejskiej. Rozdanie środków finansowych odbyło się w ramach działań "Małe Projekty", "Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej".
Poniżej publikujemy listę działań, które otrzymają pomoc finansową oraz kwotę dofinansowania.

Działanie 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - Małe projekty :
- Wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych poprzez montaż lamp fotowoltanicznych na Ul. Wiosennej i Ul. Kasztanowej – dofinansowanie 50 000 zł
- Organizacja wystawy wraz z promocją lokalnych produktów rękodzielniczych – dofinansowanie 25 000 zł
- Barbara Purgal z Gogolic – Utworzenie Przysłowiowej Pracowni Zielarskiej „Niezłe ziółko” i organizacja „Zgaduj- zgaduli babki Mądruchy – dofinansowanie 11 990,56 zł

Działania Aktywizujące: (przyznano dofinansowanie - 1000 zł )
- Regionalne Stowarzyszenie Inicjatyw Regionalnych „Gogolander” – Wielkanocne warsztaty z przysłowiami „od rzemyczka do koszyczka” (23.03-31.05.2014 )
- Koło Gospodyń Wiejskich Rosnowo – Warsztaty wielkanocne „Uczymy się tradycji – wykonywanie stroików i palm wielkanocnych oraz kartek okolicznościowych z wykorzystaniem haftu matematycznego i Quislingu (07.04 – 31.05. 2014 )

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Tak dla elektrowni, Tak dla województwa
Autor: ad @ 2014-04-17, 07:43


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Chcą zmniejszenia opłat za śmieci w ZGDO
Autor: ps @ 2014-04-16, 14:24

W marcu na ręce przewodniczącego Związku Gmin Dolnej Odry i zarazem burmistrza Chojny Adama Fedorowicza trafił wniosek o zmniejszenie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Do tej pory urzędnicy w żaden sposób nie odnieśli się do wspomnianego pisma.
- Nie ukrywamy Panie Burmistrzu, że oczekiwaliśmy od Pana odpowiedzi w ustawowym terminie. Jednak od czasu złożenia naszego wniosku do dnia dzisiejszego upłynęło już ponad 40 dni. Jestem przekonana, że to zwykłe przeoczenie podległych Panu pracowników zarówno w Urzędzie jak i w ZGDO, spowodowało brak odpowiedzi. Oczekujemy od Pana Burmistrza i Przewodniczącego ZGDO podana nam wyliczeń, na podstawie których skalkulowano cenę śmieci. Ponadto liczymy, że zrobiona rzetelnie kalkulacja, jak i inne działania, pomogą obniżce cen za śmieci, ale też przyczyniają się do skuteczniejszej ich segregacji - czytamy w złożonym dziś przez Barbarę Rawecką piśmie.

Czytaj więcej na portalu Pogranicze24.pl

Komentarze: 14 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dni Otwarte w ZSP nr 1 w Chojnie
Autor: REKLAMA @ 2014-04-16, 12:54

Zapraszamy gimnazjalistów i ich rodziców na
DNI OTWARTE w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie


28 kwietnia 2014 r. (poniedziałek)
11:40 - 12:40 – sala gimnastyczna, ul. Dworcowa 3
- zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły
- prezentacja kierunków i zawodów
- prezentacja oferty zajęć pozalekcyjnych

12:40 - 13:40 – plac przed budynkiem, ul. Żółkiewskiego
- pokaz praktycznych umiejętności uczniów – Błękitny Patrol, musztra wojskowa

13:40 - 14:30 – budynek, ul. Dworcowa 3
- zwiedzanie pracowni i budynków szkolnych

29 kwietnia 2014 r. (wtorek)
16:00 – 16:55 – budynek, ul. Dworcowa 3
- zwiedzanie pracowni i budynków szkolnych

17:00 - 18:00 – sala kinowa, sala gimnastyczna, ul. Dworcowa 3
- zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły
- prezentacja kierunków i zawodów
- prezentacja oferty zajęć pozalekcyjnych

18:00 – 19:00 – sala gimnastyczna, ul. Dworcowa 3
- pokaz praktycznych umiejętności uczniów

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły: www.zsp1chojna.pl

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Świąteczny turniej Fifa14
Autor: Anonymous @ 2014-04-16, 12:18

Fan klub FC Barcelony działający przy Centrum Kultury w Chojnie zorganizowała Świąteczny Turniej Fifa 14 na Play Station.
Do rywalizacji przystąpiło 8 zawodników. Po eliminacjach do rozgrywek finałowych zaklasyfikowali się: Igor Bogusław, Kuba Wilczyński, Jacek Wilczyński, Damian Krzeszowski i Ernest Wziętek.
Po ponad 3 godzinnych zmaganiach zwycięzcą turnieju został Damian Krzeszowski, drugie miejsce Kuba Wilczyński, trzecie miejsce Jacek Wilczyński i czwarte miejsce Igor Bogusław.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora JP Komputer w Chojnie, za które organizatorzy serdecznie dziękują.

Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Zwaliła się ściana budynku, dwie osoby zostały ewakuowane
Autor: ps @ 2014-04-15, 20:08

W Godkowie (gm. Chojna) zawaliła się ściana i element dachu budynku gospodarczego, to co zostało, zagraża sąsiadującym budynkom mieszkalnym. O zdarzeniu poinformowano Nadzór Budowlany. Dwie osoby zostały ewakuowane.
Na miejscu są strażacy z OSP Chojna oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego Jan Będzak i Jerzy Ostrowski z zarządzania kryzysowego.
Budynek, który uległ zniszczeniu to stara stodoła. Zawaleniu uległa część dachu i ściany, stało się to w godzinach popołudniowych.

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Najnowsze filmy

ZOBACZ WSZYSTKIE FILMY I NAGRANIAR E K L A M A


Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Stworzył: PatrykSpec |
Copyright by Chojna24.pl 2009 - 2014 © redakcja@chojna24.pl
Portal Społecznościowy Chojny i regionu. Wszelkie  prawa autorskie zastrzeżone.  Redakcja zastrzega sobie prawo do błędów i pomyłek w każdym  dziale Portalu.  Nie ponosimy odpowiedzialności za treści, ogłoszeń, for dyskusyjnych, newsów i komentarzy internautów.

stat4u

Strona nie działa poprawnie? - Zobacz wymagania niezbędne do prawidłowego przeglądania i korzystania z serwisu
[kliknij zobacz wymagania (przetestuj komputer]. Wszelkie Prawa Zastrzeżone, kopiowanie bez zgody autora zabronione! Misja Portalu | Polityka Prywatnosci | Współpraca | Zostań dziennikarzem | Regulamin | Pomoc